Portal dla firm i klientów

Portal dla firm i klientów

Dawid Michalak 2021-09-26 0 komentarzy

Wrastający paznokieć

Wpis

Jedną z najpowszechniejszych dolegliwości związanych ze stopami są wrastające paznokcie. Osoby borykające się z taką przypadłością mogą szukać pomocy wśród podologów, czyli specjalistów przeprowadzających różnego rodzaju zabiegi, których celem jest zwiększenie komfortu pacjenta podczas chodzenia. Więcej informacji na ich temat znajduje się na witrynie podocare-complex.pl. Prowadzi ją nowoczesny i doskonale wyposażony gabinet, którego pracownicy zapewniają kompleksowe wsparcie na najwyższym poziomie.

Odwlekanie wizyty u specjalisty nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ nieleczony wrastający paznokieć prowadzi do zakażenia, co jest niebezpieczne zwłaszcza wśród chorych na cukrzyce lub osób z osłabionym układem odpornościowym. Zdeformowana płytka paznokcia powoduje ból, ponieważ wbija się wał paznokciowy. Pierwszym niepokojącym objawem jest zaczerwienienie oraz nasilający się ból podczas ucisku. Nie należy bagatelizować również sączenia się ropy, która sygnalizuje stan zapalny.

Przyczyny wrastania paznokci są różne, a jednym z nich jest zbyt mocne ich skrócenie lub uraz będący efektem silnego uderzenia. Do gabinetów podologicznych zgłaszają się też osoby noszące za ciasne obuwie oraz pacjenci z niedoleczoną grzybicą lub nadwagą. Ponadto przypadłość ta dotyczy kobiet i mężczyzn z deformacją stóp, uwarunkowaniami genetycznymi oraz nadmiernym wysychaniem płytki paznokciowej. Proponowane zabiegi pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych, co przekłada się na większy komfort w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Zostaw komentarz