Portal dla firm i klientów

Portal dla firm i klientów

Katarzyna Pawlak 2022-10-19 0 komentarzy

Prawo spadkowe — w czym może pomóc adwokat ze Szczecina?

Wpis

Śmierć bliskiej osoby to ogromny cios dla członków rodziny. Niestety niektórzy niemal już po skończonej ceremonii pogrzebowej zaczynają poruszać temat należnego im spadku. Najczęściej sprawa dotyczy pozostawionej nieruchomości, która nie została nikomu przepisana, więc według prawa dom czy mieszkanie jest dziedziczone przez najbliższych. Warto od razu wspomnieć, że nawet w sytuacji, gdy w testamencie nie uwzględniono członków rodziny, to wciąż mogą ubiegać się o tzw. zachowek. Wtedy nowy właściciel nabytku jest zobowiązany do spłaty pozostałych bliskich.

Największy problem pojawia się w momencie, gdy mieniem ktoś zarządza i nie zamierza spłacić pozostałych spadkobierców z przeróżnych powodów, m.in. braku wystarczających środków czy błędnego mniemania, że dana nieruchomość w całości należy się właśnie jemu. Pozostałe osoby zazwyczaj podejmują próby porozumienia, jednak  w razie braku sensownych ustaleń sprawa zazwyczaj zostaje skierowana do sądu. Niestety wiąże się to z dosyć wysokimi kosztami oraz wydłużonymi terminami rozpraw. Jeśli samodzielne próby podziału wspólnego majątku są niemożliwe, to zawsze można udać się po pomoc do kancelarii prawnej.

Adwokat ze Szczecina reprezentujący Kancelarię Adwokacką — Krzysztof Konysz specjalizuje się w prawie spadkowym i bierze udział w mediacjach pomiędzy wszystkimi spadkobiercami. Klientom przedstawiane i wyjaśniane są ich wszystkie prawa dotyczące dziedziczenia ustawowego. Podczas spotkania uczestnicy starają się dojść do porozumienia w kwestii podziału, aby każdy z nich odzyskał należną część. Zazwyczaj, gdy pojawia się ryzyko skierowania sprawy do sądu, dotychczas nieugięty spadkobierca zmienia swoje podejście i zgadza się na ugodę.

Zostaw komentarz