Portal dla firm i klientów

Portal dla firm i klientów

Sara Pawłowska 2022-04-30 0 komentarzy

Co może zaproponować adwokat z Bydgoszczy od rozwodów?

Wpis

Rozwód jest często wręcz traumatycznym przeżyciem zarówno dla małżonków, jak i dzieci. Nic więc dziwnego, że obie strony pragną, aby proces sądowy zakończył się jak najszybciej. Każda rozprawa wiąże się z niemałym stresem. Niestety, gdy partnerzy pozostają w konflikcie i nie są w stanie ustalić najważniejszych kwestii, wtedy sprawa rozwodowa może ciągnąć się nawet przez wiele lat. Adwokat od rozwodów z Bydgoszczy proponuje wsparcie klientom już na etapie składania pozwu rozwodowego. Ponadto prawnik może wziąć udział w mediacjach pozasądowych, podczas których ustalane są takie kwestie jak:

  • podział wspólnego majątku,
  • rozwód z lub bez orzeczenia o winie,
  • wysokość alimentów,
  • sprawowanie opieki nad małoletnimi dziećmi.

Wszystkie ustalenia są spisywane i znakowane podpisami osób uczestniczących w mediacjach. Taki dokument jest następnie przedkładany w sądzie, co znacznie skróci czas rozprawy. Dobry radca prawny z Bydgoszczy zadba przede wszystkim o interesy reprezentowanego klienta i już na etapie konsultacji przedstawi odpowiedni plan działania.

Na stronie trust.bydgoszcz.pl zostały przedstawione szczegółowe informacje na temat usług świadczonych przez bydgoską kancelarię z zakresu prawa rodzinno-opiekuńczego. Adwokat sporządza pisma procesowe i ewentualne odwołania oraz reprezentuje stronę przed sądem.

Zostaw komentarz